Košarkaški spektakl u Beogradu: Partizan na korak do naslova u ABA ligi

Vode protiv Crvene zvezde 2:0

Haris Zilić

Košarkaši Partizana na korak su do titule u ABA ligi i osiguranog nastupa u Euroligi naredne sezone. U drugoj finalnoj utakmici savladali su vječite rivale Crvenu zvezdu i poveli 2:0 u seriji.

U Štark Areni Partizan je večeras u drugom susretu slavio rezultatom 87:78.

Prvo poluvrijeme je proteklo u potpunom egalu. Prva četvrtina pripala je Partizanu 23:22, a u drugoj je bila bolja Crevna zvezda 21:22.

[/related]

Vrlo efikasna košarka u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo pri rezultatu 44:44.

Partizan je bolje odigrao treću četvrtinu koju je dobio 24:18 i tu je napravio značajniju prednosti. I posljednji period Partizan otvara bolje i pet minuta prije kraja imali su prednost 78:69.

Nakn toga serija Crvene zvezde koja tri minute prije kraja dolazi na -4 i utakmicu uvodi u egal i dramatičnu završnicu.

U završnici se bolje snašao Partizan i slavio sa konačnih 87:78.

Partizan je do trijumfa predvodio Smailagić sa 15 poena i tri soka, 15 poena je ubacio o Nunnaly.

Kod Crvene zvezde izdvojio se Nedović sa 19 poena, dva skoka i dvije asitsencije, Dobrić je dodao 11 poena.

Partizan sada ima 2:0, a naredna dva meča igraju se u Pioniru gdje će Crvena zvezda biti domaćin.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Treći meč je na rasporedu 18. juna

Podsjetimo, ekipa koja prva dođe do tri trijumfa u finalnoj seriji bit će novi prvak ABA lige i osigurat će nastup u Euroligi naredne sezone.