Bamforth i Cobbs za pobjedu Budućnosti protiv Cibone

ABA Supekup

Košarkaši Budućnosti savladali su Cibonu rezultatom 77:71 i ostvarili su plasman u polufinale ABA Superkupa.

Zanimljiv meč viđen je u Zagrebu, a na kraju je podgorički tim za nijansu bio bolji tim i stigao je do pobjede.

Tokom prve dionce Budućnost je imala konstantno vodstvo i nakon deset minuta igre gosti su imali poen prednosti (17:16).

Ipak, Cibona serijom od 7:0 otvara drugi period i odlazi na plus šest, no veoma brzo Budućnost ponovo vraća prednost na svoju stranu i na poluvremenu je crnogorski šampion imao plus četiri, 36:32.

Rezultatsku klackalicu gledali smo i u trećem periodu. Cibona je od minus sedam na otvaranju perioda došla do plus devet u jednom trenutku, a domaći sastav je sa prednošću ušao i u posljednjih deset minuta, 49:54.

Nisu Cibosu uspjeli da zadrže prednost do kraja meča. Budućnost je mnogo bolje odigrala završnicu meča, prelomila je rezultat na svoju stranu i Podgoričani slave pobjedu koja ih vodi u polufinale gdje ih čeka duel sa Cedevita Olimpijom.

Scott Bamforth je odigrao fantastičan meč i ubacio je 25 poena u pobjedničkom sastavu, a odličan je bio i Justin Cobbs sa 23 koša.

Sa druge strane kod Cibone Mate Vucić je ubacio 16 koševa, a dvocifren je bio i Matic Rebec sa 12 koševa.