Barcelona slavila u Istanbulu i prekinula veliku seriju Fenerbahcea

Kraj serija i na jednoj i na drugoj strani

S. Grebović

Košarkaši Barcelone su u paklenoj atmosferi ULKER Arene uspjeli tijesno da savladaju Fenerbahce sa 80:74.

U prve dvije četvrtine vidjeli smo dvije sušte suprotnosti. Početak puno bolje otvaraju gosti i prvih deset minuta igre riješavaju u svoju korist sa 24:12.

U drugoj dionici izabranici Željka Obradovića su uspjeli da konsoliduju redove i rezultatski stignu Katalonce, koji su na pauzu ipak otišli sa tri poena prednosti.

U drugom su poluvremenu žuto-crni preokrenuli rezultat u svoju korist, ali istu nisu znali da sačuvaju do samog kraja.

Kod pobjedničke ekipe prednjačio je Victor Claver sa 17 koševa, a sjajnu je podršku imaju u Delaneyu koji je dodao 14. Kod turske ekipe bolji od ostalih bio je Grk Kostas Sloukas koji je ubacio 14.

Barcelona je tako slavila nakon tri vezana poraza, a Fenerbahce je doživio poraz nakon tri vezane pobjede u Euroligi.