Baskonia povela protiv Unicaje

ACB liga

Košarkaši Baskonije pobijedili su na svom parketu Unicaju iz Malage rezultatom (87:70) u prvom susretu četvrtfinala ACB lige.

Tim iz Vitorije je vodio većim dijelom ovog meča i na kraju je slavio zasluženu pobjedu, te su poveli sa 1:0 u seriji.

Na poluvremenu je domaći tim imao sasvim solidnih osam poena prednosti (44:36), ali je Unicaja tokom treće dionice uspjela da se vrati u ovaj meč i na ulasku u posljednju četvrtinu dolaze na samo minus tri, 59:56.

Međutim, Baskonia je odigrala fantastičnu završnicu utakmice. Potpuno su slomili večerašnjeg rivala u posljednjim minutama meča i na kraju su slavili pobjedu.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jannis Timma sa 12 poena, Huertas i Poirer su dodali po 11, a Vidoza 10 poena.

Na drugoj strani 12 poena je ubacio Nemanja Nedović, a dvocifren je još samo bio Dani Diez sa 11 koševa.