Bosna Royal sigurna protiv Turbine

A1 liga

M. Šljivak, foto: T. Hebib

KK Bosna Royal savladao je Turbinu iz Jablanice rezultatom 93:79 u susretu 9. kola A1 lige.

U jednoj sasvim solidnoj košarkaškoj predstavi domaći tim je kontrolisao rezultat od prve do posljednje minute i na kraju je upisao osmi trijumf sezone.

Već nakon prve dionice Bosna je imala solidnih 11 poena prednosti (22:11), a iako su viđene rezultatske klackalice sa periodima dobre igre sa obje strane, domaći sastav je imao konstantno vodstvo i na odmor je ponovo otišao sa dvocifrenom prednoću, 45:34.

Turbina je ozbiljno zaprijetila na otvaranju trećeg perioda. Gosti su došli do samo minus tri (50:47), ali do preokreta nisu mogli. Domaći košarkaši su uspjeli iskontrolisati rezultat i nakon 30 minuta su i dalje vodili, 70:63.

Povratka gostima u ovaj meč nije bilo. Bosna Royal je bez većih problema završila posao u posljednjoj dionici i došla je do pobjede.

Dinko Peljto je predvodio Bosnu u ovom meču sa 23 poena, Criswel je dodao 0, a Bečirović 19 koševa. Sa druge strane Calis je ubacio 18.