Budućnost u Podgorici razbila Cibonu

Peta pobjeda za crnogorski tim u ABA ligi

S. Pašalić

Košarkaši Budućnosti su savladali Cibonu u Podgorici sa 87:64 u utakmici 6. kola ABA lige.

Domaći su već od samog starta krenuli po pobjedu, a nakon prve četvrtine su imali vodstvo od 26:18.

U drugoj četvrtini je Budućnost zaigrala još bolje, posebno u odbrani i na poluvrijeme otišla sa 51:26 u svoju korist.

Nastavak je donio i malo opušteniju igru domaćih, pa je Cibona do kraja uspjela malo smanjiti prednost, ali ne previše, pa je na kraju završilo 87:64.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Martin je bio najefikasniji kod Budućnosti sa 16 poena, dok je Bundović sa 17 poena bio prvi strijelac kod Cibone.

Budućnost je tako upisala petu pobjedu u ovoj sezoni i na omjeru je 5-1, dok je ovo bio peti poraz za Cibonu koje je sada na omjeru 1-5.