Cedevita Olimpija nakon velike drame i dva produžetka do pobjede protiv Igokee, Blažić briljirao
Domaći ipak nisu uspjeli stići do prve pobjede

ABA liga, 3.kolo

S. Pašalić

Igokea je u 3. kolu ABA lige ugostila ekipu Cedevita Olimpije i nakon velike drame i dva produžetka izgubila sa 95:90.

Odlično je domaći tim započeo utakmicu i nakon prve četvrtine imao vodstvo od 27:15. Ipak, u drugoj četvrtini se ta prednost istopila pa se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Igokee 40:39.

Treća četvrtina je bila dosta izjednačena, a Igokea je ponovo na kraju vodila sa 54:52.

U posljednjoj dionici je također viđena velika borba i nijedan tim nije imao prednost veću od 3 poena razlike, a na kraju regularnog dijela rezultat je glasio 71:71.

Uslijedio je produžetak nakon kojeg je rezultat ponovo bio izjednačen 80:80. Zatim je odigran i drugi produžetak, a Cedevita Olimpija je na kraju ipak uspjela slaviti sa 95:90.

Jaka Blažić je sa čak 30 poena vodio Cedevita Olimpiju do pobjede, a pratili su ga Boatright sa 20 i Miller-McIntyre sa 16 poena.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Kod Igokee je Evans postigao 20 poena, Tomas i Vaughn su dodali po 16, a Kariniauskas i Lešić su postigli po 11 poena.

Cedevita Olimpija je sada na omjeru 3-0, dok je Igokea i dalje bez pobjede nakon tri odigrana kola.