Cedevita razbila Levallois, odlično izdanje Džanana Muse

Eurocup

U 10. kolu Eurocupa Cedevita je razbila Levallois sa 94:79, pa je stigla do pete pobjede u grupi A.

Cedevita se plasirala u nokaut fazu nakon ove pobjede, a da će se ona ostvariti bilo je manje-više jasno i nakon samo 10 minuta igre.

Naime, nakon prve četvrtine Cedevita je vodila 33:11, a na poluvremenu je bilo 57:42.

Gosti nisu više smogli snage da se vrate u meč i Cedevita je s lakoćom došla do nove pobjede.

Potražite više informacija na temu Eurocup:

Will Cherry je ubacio 19 poena u pobjedi Cedevite, dok je naš Džanan Musa ubacio 17 uz četiri skoka i jednu asistenciju. Po 10 su dodali Kevin Murphy i Karlo Zganec. Dobar je s 14 poena bio i Damir Markota.

Na suprotnoj strani Klemen Prepelič je ubacio 26 poena, ali to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da se spasi poraza.