Darussafaka konačno pobijedila, Baskonia bolja od Khimkija

Euroliga, 15. kolo

Košarkaši Darussafake su uspjeli prekinuti katastrofalan niz od 12 uzastopnih poraza u Euroligi i to pobjedom (79:75) na svom terenu nad Olympiacosom u 15. kolu ovog takmičenja.

Turska ekipa je odlično otvorila utakmicu i prvu dionicu završila sa +12 (24:12), da bi na poluvremenu Darussafaka +11 pošto se na odmor otišlo vodstvom domaćih od 42:31.

Smanjivao je Olympiacos zaostatak u drugom dijelu i na kraju uspio uvesti utakmicu u neizvjesnu završnicu, ali su domaći nekako izdržali i upisali tek drugug pobjedu ovoj sezoni Eurolige.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Toney Douglas sa 19 poena, a dodao je i devet asistencija. Peiners je ubacio 16, a Eric 10 koševa.

Sa druge strane, kod Olympiacosa se istakao Strelnieks sa 15 poena.

U susretu koji je počeo nešto ranije Baskonia je kao gost savladala ekipu Khimkija rezultatom 77:85.

Baskonia je nekoliko puta dolazila do značajnije prednosti (u jednom momentu su gosti imali i +15), ali je utakmicu prelomila zadnjoj četvrtini sjajnom serijom.

Kod gostiju su se istakli Shields sa 15, te Hilliard i Voigtmann sa po 14 poena, dok je najefikasniji u ekipi Khimkija bio Mickey sa 19 poena.