Houston bez Hardena srušio NBA prvake, Lakersi neočekivano poraženi od Pelicansa

Mnogo iznenađenja

E. Oštraković

Košarkaši New Orleans Pelicansa sinoć su neočekivano lako savladali Los Angeles lakerse i to bez prve zvijezde ekipe, Anthonyja Davisa. Pelicansi su ostvarili pobjedu od 128:112.

Lakersi su u ovu utakmicu ušli bez Lonza Balla, ali su i pored toga bili favoriti, pogotovo jer im je pobjeda trebala u borbi za doigravanje. Sa druge strane, veliki hendikep za Pelicanse bio je izostanak Davisa, koji se posljednjih sedmica povezivao sa prelaskom u Lakerse.

Ipak, tokom cijelog susreta domaći su bili dosta bolji, a do pobjede su Pelicanse vodili Holiday sa 27 poena i Randle sa 24 poena. Kod Lakersa je najbolji bio Brandon Ingram sa 29 poena, a pratio ga je i LeBron James sa dva poena manje.

U derbiju večeri Houston Rocketsi slavili su na gostovanju kod aktuelnih prvaka Golden State Warriorsa. U reprizi finala Zapada bilo je 118:112 za tim iz Teksasa i to bez pomoći Jamesa Hardena.

Za razliku od oslabljenog Houstona, za Warriorse su nastupili svi igrači. Ipak, gosti su odlično igrali i prvu četvrtinu su dobili sa 35:20. Golden State je uzvratio u drugoj sa 34:26 i u drugom poluvremenu su napravili seriju od 8:0 za vodstvo, ali se gosti nisu dali slomiti.

Uspostavili su kontrolu i počeli dizati razliku, te su u posljednjoj četvrtini imali dvoznamenkastu prednost. Kod Houstona briljirao je Chris Paul sa 23 poena, 17 asistencija i pet skokova. Faried je imao 20 poena, 10 skokova i dva skoka. Kod Warriorsa najbolji je bio Durant sa 29 poena, a 25 poena dodao je Curry.

Drugu pobjedu u nizu upisala je i Indiana koja je slavila kod Washington Wizardsa sa 112:119. Young je predovio Pacerse sa 22 poena, četiri skoka i tri asistencije, a 18 poena dodao je Bojan Bogdanović. Kod Wizardsa najefikasniji je bio Bradley Beal sa 35 ubačenih poena.