Igokea tone sve dublje

Regionalna košarkaška liga

A. Beganović

Košarkaši Igokee upisali su još jedan poraz u regionalnom takmičenju i njihovoj lošoj seriji ne nazire se kraj.

Osamanesto kolo Regionalne košarkaške lige nije donijelo ništa novo kada je u pitanju bosanskohercegovački predstavnik Igokea.

Naime, ekipa iz Laktaša pretrpjela je ubjedljiv poraz u duelu sa Crvenom zvezdom (71:104), a s obzirom na prikazano, pitanje je da li će i u narednom kolu prekinuti niz od osam uzastopnih poraza.

Zvezda je danas pokazala snagu, od samog početka je bila u vodstvu, a nakon prvih 10 minuta ekipa iz Beograda je imala plus 16 (27:11). Do odmora su "crveno beli" prednost povećali na 31 razlike (61:30), pa je zapravo već tada pitanje pobjednika bilo odlučeno.

U drugom poluvremenu su domaći smanjili gas, te su na kraju slavili rezultatom 104:71, a do pobjede su Crvenu zvezdu predvodili Nedović sa 20, te Campazzo i Dobrić sa po 14 poena. Kod Igokee su najefikasniji bili Tanasković sa 17, te Crawford sa 11 poena.

Do pobjede u 18. kolu stigao je i Partizan, koji je na gostujućem parketi savladao Megu rezultatom 103:78. Nisu "crno beli" imali težak zadatak, a nedostižnu prednost od 28 poena stekli su nakon prvog poluvremena (65:37).

U posljednje dvije četvrtine rutinski su odardili posao, meč su priveli kraju, a da se nisu ni umorili. Na kraju zaslužena pobjeda rezultatom 103:78.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Madar sa 15, te Nunnally sa 14 poena, dok su kod Mege najučinkovitiji bili Durišić sa 17, te Cerovina sa 12 poena.

Na tabeli vodi Partizan sa 34 boda, Crvena zvezda ima bod manje ali i utakmicu manje, dok je Igokea na 11. mjestu sa 22 boda. Bod manje ima MZT koji je na posljednjem mjestu.