Igokea na svom parketu razbila Kakanj

Osma pobjeda za tim iz Laktaša u prvenstvu BiH

S. Pašalić

Igokea je u posljednjoj utakmici 9. kola prvenstva BiH slavila u Laktašima protiv Kaknja sa visokih 103:73.

Domaći su bolje otvorili meč i veći dio prve četvrtine su imali vodstvo, a na kraju su ovu dionicu dobili sa 19:17.

U drugoj četvrtini je Igokea nastavila da igra dobro i povećavala je svoju prednost, a na odmor je otišla sa vodstvom 44:38.

Igokea je u trećoj četvrtini riješila sve dileme oko pobjednika nakon što je dobila i ovu dionicu i povela sa 75:60.

Do kraja se domaći nisu opuštali, nego su još i povećali svoju prednost i na kraju slavili sa 103:73.

Tim iz Laktaša je do pobjede vodio Talić sa 19 poena, dok je kod gostiju Ćurevac sa 25 poena bio najefikasniji.