Khimki deklasirao Zenit

VTB liga

U okviru VTB Lige svoj susret odigrali su Khimki i Zenit. Na kraju i više nego ubjedljivo slavili su domaći košarkaši rezultatom 90:67 (47:36).

Prvi period je već nagovijestio tok ovog susreta. Nakon 10 minuta imao je Khimki prednost od 30:15. Drugi period nešto bolje otvaraju gostujući košarkaši, te ovaj period dobijaju rezultatom 21:17, te na veliki odmor odlaze pri rezultatu 47:36.

Treći period potpuna rapsodija košarkaša Khimkija koji ovaj period dobijaju rezultatom 23:8, te nakon 30 minuta susreta imaju prednost od 70:44.

Četvrti period igralo se koš za koš, te na kraju Khimki ostvaruje ubjedljivu pobjedu rezultatom 90:67.

Najefikasniji kod pobjedničkog tima bili su Antonio Crocker i Jordan Mickey sa po 20 poena, dok sa druge strane ekipu Zenita predvodio je Jalen Reynolds sa 16 poena.

Khimki nakon ovog susreta na omjeru je od 10 pobjeda i samo jedan poraz , dok sa druge strane Zenit je na omjeru od pet pobjeda i isto toliko poraza.