Kikanović odigrao odličnu partiju u porazu Monaca
Monaco nije uspio proći u narednu fazu natjecanja

Predvodio svoju ekipu

S. Pašalić

Monaco je u šestom kolu Eurokupa poražen na gostovanju kod ekipe Rytasa sa 90:68.

Bila je to posljednja utakmica u Top 16 faze, a Monaco nije uspio proći u naredni krug takmičenja.

Rytas je od samog početka stigao do velike prednosti i prvu četvrtinu dobio u svoju korist sa 25:14. Narednu četvrtinu su također dobili domaći rezultatom 21:15 tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 46:29.

U nastavku je Rytas je još povećao svoju prednost tako da je konačni rezultat glasio 90:68 za litvansku ekipu.

Potražite više informacija na temu Eurocup:

Domaći tim su predvodili Seeley sa 21 i Parakhouski sa 18 poena, dok je kod Monaca najbolji bio Elmedin Kikanović sa 17 poena.

Unics Kazan je stigao do pobjede protiv MoraBanc Andorre sa 72:53, a visoku pobjedu je također ostvario i Lokomotiv Kuban koji je savladao Frankfurt sa 84:58.