KK Bosna Royal ubacio 101 poen i uvjerljivo savladao KK Bošnjak

A1 liga

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Košarkaši Bosne Royal upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Bošnjaka rezultatom 101:86.

Gosti iz Hadžića odigrali su dobro prvo poluvrijeme. Iako je domaći tim bio taj koji je kontrolisao igru kao i rezultat, Bošnjak je imao svoje periode igre i u nekoliko navrata su imali prednost.

Ipak, Bosna je na poluvrijeme otišla sa pet poena prednosti (51:46), da bi sarajevski tim u trećoj dionici slomio protivnika i završio je priču u ovoj utakmici.

Treći period izabranici Ahmeta Pašalića dobili su 32:17, pa su u posljednju dionicu ušli sa velikih 20 poena prednosti, 83:63.

Očekivao, Bosna Royal nije imala problema u posljednjoj dionici. Lagano su završili posao u ovom meču i upisali su novu pobjedu, te čvrsto drže prvo mjesto na tabeli A1 lige.

Bosnu je do pobjede vodio Meris Bečirović sa 20 poena, a Tyron Criswel je ubacio 19. Kod gostiju Edin Rešidović je ubacio 28.