Košarkaši Budućnosti će večeras sanjati De Cola

Katastrofa Budućnosti u Moskvi

Košarkaši Budućnosti poraženi su od CSKA sa 99:69 u meču 21. kola Eurolige.

Nando De Colo je večeras zatrpao koš Podgoričana koji su doživjeli prvi poraz poslije tri vezane pobjede

Preptosljednji tim lige je bio veliki autsajder u Moskvi, ali možda se očekivao malo bolji otpor Podgoričana, koji su na kraju ostali zaleđeni na -30.

CSKA je prvi period igre dobio sa 28:20, a na poluvremenu je bilo 52:47 i činilo se tada da Budućnost ima snage da odgovori na visok ritam domaće ekipe.

No, raspad sistema u drugom dijelu kada su Crnogorci u pitanju. Prvo u trećoj četvrtini CSKA ide na dvocifrenu prednost, a onda je u zadnjih 10 minuta dokrajčila nemoćne goste.

Za CSKA je ovo bio 16. trijumf i ostat će na trećem mjestu, dok je Budućnost pretposljednja sa omjerom 6-15 i ovaj poraz je došao nakon tri vezane pobjede u Euroligi.

Nando De Colo je terorizirao koš gostiju, ubacivši na kraju 26 poena uz sedam skokova i sedam asistencija. Daniel Hackett je ubacio 17, a Sergio Rodriguez 14 poena, dok je Kyle Hines dodao 11.

Norris Cole sa 11 i James Bell s 10 poena jedini su ubacili dvocifren broj kod gostiju. Bh. playmaker Nemanja Gordić je ubacio sedam poena uz četiri asistencije.