Nevjerovatni Mills srušio Francusku

Svjetsko prvenstvo

E. Oštraković

Svoju utakmicu na Svjetskom prvenstvu danas su odigrali Francuska i Australija.

Svi koji su gledali ovu utakmicu mogu biti prezadovoljni viđenim, jer je utakmica bila sjajna i neizvjesna skoro do samog kraja.

Pobjedu su ostvarili Australci i to nakon sjajne posljednje četvrtine, a rezultat je bio 100:98 za Australce.

Francuzi su imali nešto više od četiri sekunde da dođu do pobjede, ali nisu uspjeli, te su pobjedu odnijeli Australci.

Prvo poluvrijeme je bilo bukvalno koš za koš. Tako da se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom, a bilo je 46:46.

U drugom poluvremenu, Francuzi su odigrali dosta bolje u trećoj četvrtini, ali sjajno odigrana posljednja četvrina donijela je pobjedu Australcima.

Francuska - Australija 98:100 (24:23,22:23,29:25,23:29)

Potražite više informacija na temu FIBA Svjetsko prvenstvo:

Francuska: Albicy 9, Batum 13, De Colo 26, Fournier 31, Gobert 8, Labeyrie, Lacombe, Lessort, MBaye 2, Ntilikina 7, Poirier 2

Australija: Barlow, Baynes 21, Bogut 7, Creek 8, Dellavedova 6, Gliddon, Ingles 23, Kay, Landale 5, Mills 30, Sobey