Novi triple-double Hardena u velikoj pobjedi Houstona, Memphis do pobjede nakon preokreta
Phoenix Sunsi poraženi su na domaćem terenu u nevjerovatnoj utakmici od Memphisa. Domaći su imali vodstvo od 62:54, ali su odigrali katstraofalno drugo poluvrijeme, a pogotovo posljednju četvrtinu, te su na kraju poraženi sa 120:115.

Utakmice NBA lige

Esmer Oštraković

Sinoć su odigrane utakmice u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

Brooklyn Netsi su na svom terenu ubjedljivo slavili protiv Boston Celticsa. Iako su gosti vodili nakon prve četvrtine, ekipa Brooklyna je na odmor otišla sa pola koša prednosti, a rezultat je glasio 49:48. U drugom poluvremenu domaća ekipa zaigrala je dosta bolje, te je na kraju upisala pobjedu od 110:96.

Ubjedljivu pobjedu na domaćem terenu upisala je i ekipa Houston Rocketsa. Oni su sa 119:108 ostvarili pobjedu protiv Sacramenta. Nakon prvog dijela utakmice domaći su imali prednost od 63:60. Gosti su preuzeli vodstvo u trećoj četvrtini, ali fantastičnim posljednjim periodom igre Houston je upisao pobjedu. Harden je i večeras bio sjajan, te je ubacio 50 poena, upisao 10 asistencia i 11 skokova.

Portland je upisao poraz na gostovanju kod Detroit Pistonsa. Iako su vodili sa 34:31 na poluvremenu, odigrali su katastrofalnu treću četvrtinu, a na kraju nisu mogli da izvuku ništa više osim poraza od devet razlike. Konačan rezultat bio je 99:90.