Sloboda u trećoj četvrtini slomila otpor gostiju iz Mrkonjić Grada

Mladost poražena u Mejdanu

Emir Dindić

U četvrtom kolu Lige za prvaka košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine, Sloboda je u Mejdanu savladala Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 86:73.

Tuzlaci su u ovaj meč ušli kao favoriti na papiru, ali to su morali opravdati na terenu što su i uradili.

Prva četvrtina je ponudila zanimljivu i efikasnu košarku oba tima, a na kraju je na semaforu pisalo 26:22 za Slobodu.

Uzbudljiva je bila i druga četvrtina, gosti nisu dozvoljavali Slobodi da se puno odlijepi pa se na veliki odmor i poluvrijeme odlazi rezultatom 47:42 za Tuzlake.

Meč je prelomila treća četvrtina koju je Sloboda odigrala maestralno, dobila 23:12 i otišla na velikih 16 poena razlike što je bilo nedostižno za goste.

Do kraja utakmice, tačnije u četvrtoj četvrtini Mladost je samo ublažila poraz do konačnih 86:73 u korist Slobode.

Tuzlansku ekipu je predvodio sjajni Bojić sa double-double učnikom od 23 poena i deset skokova, odličan je bio i Brewton sa 19 ubačenih poena.

Kod gostiju iz Mrkonjić Grada zapažena rola Milovanovićs a 21 poenom, tri skoka i tri asistencije, a Đurović ubacio 19 poena uz sedam skokova.

Sloboda je sada na omjeru 3-1 u Ligi za prvaka, a Mladost na omjeru 0-4.