Panathinaikos po 19. put osvajač Kupa Grčke
Pred početak posljednje četvrtine Panathinaikos je imao samo pola koša prednosti. PAOK je čak uspio i da preokrene rezultat, ali je favorit iz Atine uspio da ostvari pobjedu.

Pobjedom nad PAOK-om

E. Oštraković

Košarkaši Panathinaikosa, savladali su sa 79:73 ekipu PAOK-a, te su tako osvojili 19. trofej u Kupu Grčke.

Ovom pobjedom i osvajanjem titule, postali su ubjedljivo najtrofejniji tim u okviru Grčkog kupa, jer su po 19. put podigli trofje u ovom takmičenju.

Već u prvoj četvrtini Panathinaikos je imao veliku prednost od 29:15. Do kraja prvog poluvremena PAOK je uspio da spusti deficit na deset poena razlike, a zatim su se u trećoj četvrtini vratili u igru.

Potražite više informacija na temu Basket League:

Ipak, ovogodišnje finale kupa Grčke ostat će umrljano zbog dešavanja u polufinalu utakmice izmešu Panathinaikosa i Olympiacosa, kada su košarkaši iz Pireja napustili utakmicu na poluvremenu.