Do treće četvrtine "rat", a onda je Avramović ubacio u brzinu više

Partizan ostvario pobjedu protiv Albe

E. Oštraković

Sjajnu utakmicu u okviru 9. kola Eurolige odigrale su ekipe Partizana i Albe Berlin, a pobjedu je ostvarila domaća ekipa rezultatom 89:74.

Dosta bolje utakmicu je otvorila domaća ekipa koja je nakon početnog vodstva nastavila sa dobrom igrom te su u 5. minuti imali prednost od 12:8.

Nakon toga gosti su popravili svoju igru, te je uslijedio preokret Albe, te su došli do prednosti od 14:12.

Problem su za ekipu Partizana bili šutevi za tri poena, jer su imali učinak od 2/7 na početku utakmice.

Nešto manje od dva minuta prije kraja prve četvrtine Alba je imala prednost od 20:14, a to je značilo da su napravili seriju od 12:2.

Prva četvrtina završena je vodstvom Albe od 20:18 i to nakon što su igrači Partizana uspjeli da smanje prednost.

Trinaesti minut utakmice donio je novo vodstvo Partizana i to zahvaljujući Aleksi Avramoviću koji je u ovom periodu igrao sjajno. Rezultat je tada bio 26:23.

Najveće vodstvo Partizan je stekao u 17. minuti kada je bilo plus šest, te su se malo "odlijepili" pri rezultatu 34:28.

Na odmor se otišlo pri vodstvu domaće ekipe od tri razlike. Rezultat je bio 43:40 u sjajno ratničkoj utakmici u Beogradu.

Ponovo je u 24. minuti utakmice ekipa Albe došla do vodstva, a rezultat je bio 46:45 za gostujuću ekipu.

Nakon toga Alba je bila totalno kontra svakog ritma, a domaći su to iskoristili, te se treća četvrtina završila sa rezultatom 65:52.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Gosti su u posljednjoj četvrtini pokušavali na sve načine da se vrate u utakmicu, ali im to nije pošlo za rukom.

Partizan je odigrao jako mudro, te su na kraju slavili zasluženu pobjedu protiv svog protivnika na domaćem terenu.