Obradović će biti ljut zbog posljednje četvrtine - Partizan uspio savladati Lyon-Villeurbanne

Umalo sve prokockali

Esmer Oštraković

Nakon dva vezana poraza u Euroligi, košarkaši Partizana večeras su na svom terenu u okviru 18. kola ovog takmičenja ostvarili sigurnu pobjedu protiv Lyon-Villeurbannea. Konačan rezultat bio je 90:77.

Bili su domaći favoriti i tako su se postavili od prve minute ovog susreta, te su na kraju slavili zasluženu pobjedu.

Prva četvrtina pripala je domaćim košarkašima, ali bila je dosta izjednačena. Ali zato je drugi period bio ključan za domaće.

Zaigrali su sjajnu odbranu igrači Partizana, te su na odmor otišli sa vodstvom od 50:31 i već tada se dalo naslutiti da će ostvariti pobjedu.

Treća četvrtina nije donijela bilo kakvo iznenađenje i Partizan je u posljednjem periodu utakmicu mirno priveo kraju.

Do kraja utakmice, tačnije u posljednjoj dionici, gosti su bili nešto bolji, ali razlog je opuštanje domaćih košarkaša.

Zbog loše odigrane posljednje četvrtine Partizan nije upisao toliko ubjedljivu pobjedu kolika je možda trebala biti zbog sjajne igre tokom prve tri četvrtine.

Naime u posljednjoj četvrtini su zaigrali dosta slabo i sva ta prednost koju su stekli u 2. četvrtini se istopila.

Najbolji u domaćoj ekipi bio je Punter koji je ubacio 22 poena, te je imao dva skoka i tri asistencije.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Raspoložen kod domaćih bio je i Anđušić koji je ubacio 13 poena, a dodao je i četiri skoka.

Kada je riječ o gostima, njihov najbolji igrač na ovoj utakmici bio je Scott koji je ubacio 24 poena, a dodao je i 10 skokova, te dvije asistencije.