Partizan rabio ASVEL, Real pregazio Anadolu Efes u Turskoj uz skromnu partiju Džanana Muse

Reprezentativac BiH odigrao solidnu partiju

Esmer Oštraković

Ekipa Partizana ostvarila je pobjedu u drugom kolu Eurolige. Oni su gostovali kod ASVEL-a, te su slavili sa 88:62.

Tako je tim iz Beograda nakon poraza od Maccabija u prvom kolu uspio da ostvari pobjedu već u drugom kolu Eurolige.

Od samog početka utakmice ekipa Partizana vodila je glavnu riječ, a na odmor su otišli sa vodstvom od 14 poena razlike. Rezultat je bio 43:29.

U nastavku je prednost Partizana samo rasla, a na kraju su ostvarili sigurnu pobjedu od 88:62 u Francuskoj.

Do pobjede je Partizan vodio Nunnally koji je ubacio 17 poena, te je dodao šest asistencija i pet skokova.

Kod ASVEL-a je najbolji bio Frank Jackson koji je ubacio 16 poena, a dodao je i tri skoka.

Pobjedu su ostvarili i košarkaši Real Madridakoji su slavili na gostovanju kod ANadolu Efesa sa 103:80.

Već nakon prve četvrtine Real Madrid je imao prednost od 15 poena, ali se domaći vraćaju na samo dva poena razlike.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Praktično je to bilo sve od domaćeg tima na ovoj utakmici jer ih je u nastavku utakmice Real nadigrao u svim segmentima igre.

Džanan Musa u prvom poluvremenu nije ubacio niti jedan poen, a do kraja susreta postigao je deset poena, te je dodao tri skoka i asistenciju.