Peti poraz Sparsa u 2. ABA ligi

Split stigao do pobjede na svom terenu

Večeras je u Splitu odigran meč 5. kola 2. ABA lige u kojem je istoimeni domaćin ugostio sarajevske Sparse i slavio pobjedu rezultatom 84:70.

Sparsi većim dijelom utakmice nisu dopuštali Splitu da se "odlijepi", nekoliko puta su i preuzimali prednost, ali su domaći ipak prelomili meč u zadnjoj četvrtini.

Nakon nekoliko izmjena u vodstvu Sparsi su prvu četvrtinu uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 12:14, ali Splićani bolje igraju u drugoj dionici i na odmor odlaze s prednošću, rezultatom 39:37.

Sparsi su počeli posustajati u finišu treće dionice, koju su domaći dobili sa pet poena prednost (20:15), da bi Split do prve osjetnije prednosti došao u zadnjoj dionici.

Domaći su gotovo čitavim tokom četvrte četvrtine držali dvocifrenu prednost, pa je bilo jasno da će upisati pobjedu, a Sparsi peti poraz u isto toliko kola 2. ABA lige.

U pobjedničkoj ekipi je najefikasniji bio Gabrić sa 19 poena, dok je 16 dodao Kalajžić.

Kod Sparsa je najefikasniji bio Buza za 17 poena.