Pippen zbog Kukoča odbio da se vrati u igru kad su imali napad za pobjedu: "Opet bih to uradio"

Bilo je tada mnogo trzavica u ekipi

Pippen zbog Kukoča odbio da se vrati u igru kad su imali napad za pobjedu: "Opet bih to uradio"

Endin Čaušević

Dokumentarni film "Posljednji ples" koji govori o karijeri Michaela Jordana i legendarne generacije Chicago Bullsa izazvao je veliki interes javnost.

Film koji se prikazuje na Netflixu ima ukupno deset epizoda, a u Sjedinjenim Američkim Državama sinoć su prikazane sedma i osma epizoda. U njima su otkrivene mnoge stvari o Jordanu koje se nisu znale, te one pokazuju da i on ima svojih mana.

U sinoćnjim epizodama bilo je govora i o utakmici doigravanja iz sezone 1993/94. kada su u polufinalu Istočne konferencije Bullsi igrali protiv New York Knicksa.

Tada su Knicksi vodili sa 2:0 u seriji, a treći meč igrao se u Madison Square Gardenu. Rezultat tok meča 1.8 sekundi prije kraja bio je 102:102 i napad za pobjedu imali su Bullsi. Tada je Phil Jackson tražio minutu odmora kako bi dogovorili akciju, te je šokirao većinu igrača.

U tom meču odličan je bio Scottie Pippen koji je ubacio 25 poena i bio je te sezone u fantastičnoj formi. Očekivali su svi da će posljednji napad ići na njega, ali je Jackson sve izbacio iz takta kada je poručio da lopta ide na Tonija Kukoča.

Kukoč nije imao baš dobru noć jer je za tri poena šutirao 1/5 što je očito iznerivalo Pippena. On je odbio da se vrati na parket jer lopta nije išla na njega. Kukoča to nije poremetilo jer je uspio da pogodi šut za pobjedu svog tima, ali jasno je da Pippen ni danas nije prešao preko toga.

"Bio je to jedan od trenutaka u karijeri zbog kojih žalim što su se desilo. Ipak, da imam priliku to popraviti vjerovatno bih isto postupio", rekao je Pippen u dokumentarcu.

Bullsi su u tom meču smanjili na 2:1, ali su na kraju ipak poraženi u seriji sa 4:3.

Top Komentari

BobPaisley
...sudeci po do sada vidjenom u ovom serijalu,ovaj Pippen je bio pravo ****o od covjeka,plus sto je bio teski glupan kojeg su prevarili dugorocnim ugovorom.
0 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi