Svjetsko prvenstvo u košarci

Pirova pobjeda Grka protiv Češke u direktnom okršaju za četvrtfinale, Litvanija upisala novu pobjedu

Esmer Oštraković

Odigrane su dvije utakmice na Svjetskom prvenstvu u Kini, a pobjede su upisale Litvanija i Grčka.

Litvanija je lagano ostvarila pobjedu protiv Dominikanske republike, a Grčka je u direktnom okršaju za četvrtfinale ostvarila pirovu pobjedu protiv Češke.

Naime, njima je trebala pobjeda od 12 poena razlike, ali to na kraju nisu uspjeli ostvariti.

Reprezentativci Litvanije su tokom cijelog susreta bili bolji, a već nakon prvog poluvremena imali su prednost od 38:24.

U drugom poluvremenu održavali su svoju prednost, a na kraju su upisali ubjedljivu pobjedu od 74:55.

Dominikanska Republika - Litvanija 55:74 (14:19,10:19,15:14,16:22)

Dominikansa Republika: Pena, Mendoza 14, Liz 7, Rojas 11, Suero, Vargas 8, Baez 5, Solano 4, Roberts 2, Garcia, Montero 4

Litvanija: Kalnietis 5, Maciulis 1, Seibutis, Jankunas 4, Valanciunas 19, Kuzminskas 12, Giedraitis 2, Grigonis 2, Lekavicius 19, Butkevicius 5, Ulanovas 5,

Češka i Grčka imale su direktan okršaj u borbi za četvrtfinale, a pobjedu su ostvarili Grci predvođeni braćom Antetokounmpo.

Grci su bili bolji sve do posljednjih nekoliko sekundi prvog poluvremena, kada Češka prvi put dolazi u vodstvo. Na poluvremenu je bilo 33:32 za Češku.

U drugom poluvremenu prednost Grka je rasla, a uporni Česi su pokušavali da dođu do preokreta.

Na kraju nisu uspjeli, te su Grci upisali pobjedu od 84:77 , ali je ona bila uzaludna jer im je trebala pobjeda od minimalno 12 razlike.

Češka - Grčka 77:84 (12:18,21:14,16:25,28:27)

Potražite više informacija na temu FIBA Svjetsko prvenstvo:

Češka: Balvin 6, Bohacil 25, Hruban 11, Kriz 2, Palyza, Peterka 5, Pumprla 2, Satoransky 13, Schilb, Sirina, Vyoral

Grčka: G. Antetokounmpo 12, T. Antetokounmpo 11, Bourousis 2, Calathes 27, Larantzakis, Mantzaris, Papagiannis, Papanikolaou 5, Papapetrou 3, Printezis 6, Sloukas 16,

Top Komentari

ArminD
Ako je pirova pobjeda zasto je grcka na tabeli druga a ne treca
1 0
samkoni
Po kojoj racunici im je trebala pobjeda od 12 razlike? Ceska pobijedila Brazil 22 razlike a Grcka izgubila 1 razlike od Brazila??? Ako se gleda ukupna kos razlika, trebalo im je 8 razlike! Kako 12????
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi