Ukrajina kao da je igrala protiv sebe: Poljska u četvrtfinalu protiv Slovenije

Evropsko prvenstvo

E. Oštraković

Utakmicu osmine finala Evropskog prvenstva odigrale su reprezentacije Ukrajine i Poljske.

Pobjedu i to vrlo tijesnu ostvarila je reprezentacija Poljske, a konačan rezultat bio je 86:92 u korist Poljske.

Prva četvrtina utakmice pripala je upravo Poljskoj čiji su košarkaši igrali jako dobru košarku, ali u drugoj četvrtini se probudila i Ukrajina.

Zaigrala je Ukrajina dosta bolje u drugoj četvrtini što je rezultiralo tome da na odmor odu sa vodstvom.

Naime, Ukrajina je na poluvremenu imala malu prednost, a rezultat na semaforu bio je 45:42.

Treća četvrtina ponovo pripada reprezentativcima Poljske, te u posljednju četvrtinu ulazimo pri rezultatu 67:69 u korist Poljske.

U Zadnjoj četvrtini prava drama, posebno u samoj završnici. Poljska se uspjela odvojiti na šest poena prednosti, ali se Ukrajina nije predavala.

U posljednu minutu ušlo se sa dva poena prednosti za Poljsku. Ipak Ukrajina nije imala snage, te na kraju Poljska prolazi dalje.

Poljska će u narednom krugu igrati protiv Slovenije.