Kraljevi skinuli krunu u Gradu mode: Musa nije razočarao

Real poražen u gostima

E. Oštraković

Real Madrid umalo je napravio veliki povratak na gostovanju kod Milana, ali na kraju su ipak doživjeli poraz od 81:76.

Loše je tim iz Španije otvorio ovu utakmicu, te su nakon prve dionice igre imali zaostatak od tri poena.

Druga četvrtina bila je užasna za igrače Real Madrida i nju su izgubili sa čak petnaest razlike. Tako se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 48:29 za domaći tim.

Nakon užasne druge uslijedila je sjajna treća četvrtina u režiji košarkaša Real Madrida.

Igrali su dosta bolju odbranu, a išlo ih je i u napadu i to je bilo dovoljno da smanje zaostatak.

Posljednja četvrtina krenula je sjajno za njih, ali su onda posustali i to su domaći iskoristili.

Nakon toga gosti se ponovo bude, ali to je bilo dovoljno samo da upišu pristojan poraz i rezultat je na kraju bio 81:76.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Do pobjede su domaću ekipu vodili Shields koji je ubacio 27 poena, te Mirotić sa 23 ubačena poena.

Najbolji u Real Madridu bio je Džanan Musa sa 12 ubačenih poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu njegove ekipe.

Zaprati BC Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: