Rytas će dugo žaliti za prokockanim vodstvom u Berlinu
Na poluvremenu je Rytas imao prednost od 18 poena, ali je sve to prokockao i na kraju je morao braniti pola koša prednosti, a to su uradili na očajan način.

Alba ostvarila novu pobjedu

E. Oštraković

Alba Berlin je večeras na domaćem terenu, u okviru 4. kola Top 16 faze Eurokupa, savladala ekipu Rytasa, rezultatom 87:85.

Iako je Alba igrala jako loše tokom većeg dijela susreta, ipak su nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu uspjeli upisati pobjedu.

Gosti su napravili prekršaj na šutu za tri poena na dvije sekunde do kraja utakmice. Hermannsson je ubacio sva tri bacanja i Alba je stigla do prednosti od dva poena. Imali su i tada igrači Rytasa šansu da dođu do produžetka, ali su otvoren šut za dva poena promašili, te je tako Alba upisala pobjedu.

Potražite više informacija na temu Eurocup:

Ovom pobjedom Alba je preuzela lidersku poziciju u svojoj grupi sa omjerom od 3:1. Monaco i Partizan imaju po dvije pobjede i dva poraza a Rytas je posljednji sa samo jednom pobjedom iz četiri odigrane utakmice.

U narednom kolu Monaco dočekuje Albu, dok u Beogradu gostuje Rytas.