Široki na svom parketu ostvario visoku pobjedu protiv Bratunca

Četvrta pobjeda za izabranike Hrvoja Vlašića

S. Pašalić

HKK Široki je u meču 6. kola košarkaškog prvenstva  BiH savladao na svom parketu Bratunac sa 88:64.

Domaći su odlično ušli u meč i nakon prve četvrtine vodili sa 29:19, a u nastavku su uspjeli održavati svoju prednost pa se na odmor otišlo sa 48:38 za Široki.

Nastavak su ponovo bolje otvorili domaći i u jednom trenutku su imali i 19 poena prednosti, a u posljednju četvrtinu se ipak otišlo sa rezultatom 68:52 za domaći tim.

U četvrtoj četvrtini je Široki nastavio da povećava svoju prednsot i na kraju je stigao do ubjedljive pobjede 88:64.

Široki su do pobjede predvodili Filip Kraljević i Dario Drežnjak sa po 17 poena, a Nikola Gajić je kod gostiju također sa 17 poena bio najefikasniji.