Očajan start utakmice presudio Sparsima: Novi poraz sarajevskog tima
Dragana Stjepanović/ABA liga

Novi poraz bh. predstavnika

E. Dindić

U okviru 6. kola ABA 2 lige Sparsi su pretrpjeli težak poraz od Heliosa. Na kraju je tim iz Slovenije slavio pobjedu od 86:62.

Katastrofalan prvi period Sparsa, što maksimalno koriste gosti iz Slovenije te sa 24:8 dobivaju ovaj period.

Drugi period se igra koš za koš, pa je ovaj period završio rezultatom 21:21. Na poluvremenu rezultat je glasio 45:29 u korist Heliosa.

U nastavku susreta Helios je rutinski održavao stečenu prednost te na kraju slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 86:62.