Sparsi prvi poraz doživjeli u Kaknju

Liga 12

Košarkaši Kaknja prvi su uspjeli da nanesu poraz ekipi Sparsa.

Kakanj je u derbiju 10. kola Lige 12 savladao Sparse sa 71:66, što je bila sedma pobjeda  za ekipu koju s klupe vodi selektor bh. kadeta Josip Pandža.

Sparsi su tako nakon devet pobjeda ipak doživjeli poraz. Prva četvrtina otišla je na stranu Kaknja, koji je vodio 13:11.

Na poluvremenu ja domaća ekipa imala pet poena prednosti (33:28). Do ulaska u zadnju četvrtinu Sparsi su smanjili zaostatak Kakanjaca.

Finiš utakmice bio je jako neizvjestan i uzbudljiv. Na 15 do kraja Kakanj je imao samo dva poena prednosti (66:64). Potom je iskusni kapiten Sparsa Kenan Bajramović pogodio za izjednačenje. U završnici se bolje snalaze domaći i na kraju dolaze do velike pobjede rezultatom 71:66.

Dedić je predvodio Kakanj do pobjede sa 19 poena, a dvocifren je bio još i Tomić sa 13 poena. Na drugoj strani, Bajramović je ubacio 25 poena uz osam skokova, Hodžić je dodao 12, a Zahiragić 10 poena.

Kakanj - Spars 71:66 (13:11, 20:17, 16:18, 21:20)

Kakanj: Dedić 19, Maksimović 2, Boljkovac 8, Muflizović 6, Merdanović 6, Delalić 9, Mašić, Đozić, Palavra 4, Šabić, Tomić 13, Buza 4.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Spars: Hodžić 12, Zahiragić 10, Brown, Mičić 6, Manjgafić, Čampara, Peršić 4, Glogovac 6, Bajramović 25,  Gegić, Bašić, Gajić 3.