Sparsi u derbiju bolji od Širokog
Trijumfalna noć sarajevskog tima

Prvenstvo BiH

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Košarkaši Sparsa pobijedili su Široki rezultatom 72:66 u derbiju 19. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Uz dosta muke su izabranici Marka Trbića stigli do pobjede u ovom meču. Široki je odlično otvorio utakmicu, imali su prednost tokom kompletne prve dionice i gosti su nakon deset minuta igre imali prednost od 11 razlike, 11:22.

Međutim, domaći košarkaši se bude u drugoj četvrtini. Znantno su pojačali igru u odbrani, počeli su i pogađati na drugoj strani. Ovaj dio igre Sparsi su dobili sa 22:7 i na odmor su otišli sa četiri poena prednosti, 33:29.

Nastavak je ponudio poprilično izjednačenu igru. Sparsi su konstantno vodili, Široki se vraćao, a nakon 30 minuta igre i dalje je bilo plus četiri, 50:46.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Otpor Širokobriježane je slomljen u finišu meča. Sparsi su uspjeli da dođu do trijumfa, ukupno 14. u sezoni.

Najefikasni u pobjedničkom timu bio je Dejan Đokić sa 21 poenom, Rogič je dodao 14, a Durmo 13 poena. Kod Širokog je Karačić meč završio sa 22 poena.

Datum i vrijeme odigravanja 10.2.2018   17:00