Trbić: Dobro smo se spremili i zadovoljan sam

Sparsi slavili novu pobjedu

S. Mlaćo

Košarkaši Sparsa slavili su sinoć novu pobjedu u okviru 17. kola ABA 2 lige. Bh. tim je bolji od KK Vršac 93:76.

Domaćima je pripala prva četvrtina 23:14, da bi Sparsi dodali gas i slavili dvanaestu pobjedu ove sezone.

Nakon meč trener Sparsa Marko Trbić imao je razloga za zadovoljstvo.

"Čestitam domaćinu na fer igri, pripremili smo se ozbiljno za ovaj meč i imali dominaciju u skoku što je jako bitno za nas jer puno ovisimo o skoku kao tim. Otvorili smo utakmicu jako loše i napadački i odbrambeno, ali smo u drugoj četvrtini zaigrali kako moramo da igramo, a u drugom odigrali koliko je trebalo da sigurno privedemo meč kraju. Mislim da Vršac nije najlošiji napadački tim u ligi. Imaju prave skorere u timu i toga smo se pribojavali. Ekipe koje su bolje plasirane od Vršca su nam dale manje koševa, to pričam iz razloga jer nismo očekivali laganu utakmicu, dobro smo se spremili i zadovoljan sam pobjedom", kazao je Trbić.