Trijumf OKK Sloboda u Donjem Vakufu

Tuzlaci slavili

OKK Sloboda savladala je kao gost Promo u Donjem Vakufu rezultatom 75:78.

U uzbudvljivom meču na kraju su više koncentracije imali izabranici Damira Mulaomerovića i došli su do trijumfa.

Iako je Promo bolje otvorio meč, Sloboda je nakon deset minuta igre imala pet poena prednosti (18:23), da bi gosti iz Tuzle kontrolisali rezultat i tokom druge dionice i na odmor su otišli sa plus 10, 34:44.

Nakon 30 minuta igre gosti su i dalje imali solidnu zalihu (53:60), ali se Promo u finišu meča potpuno vratio u igru.

Uspjeli su domaći košarkaši da dođu do vodstva 74:73 na minut do kraja, ali Sloboda je u završnici odigrala za nijansu bolje, da bi pobjedu ovjerio Gregg za 75:78.

Robert Rikić je predvodio goste do pobjede sa 20 i 10 skokova, dok je Ervin Carble ubacio 26 poena, a imao je devet skokova i osam asistencija.