Velika pobjeda Sparsa u Nikšiću

Sarajevski tim bolji od Sutjeske

A. Čaušević

Veliku pobjedu ostvarila je ekipa Sparsa u 15. kolu ABA lige 2. Sarajevski tim je pobijedio Sutjesku na gostovanju rezultatom 79:88.

Sutjeska je bila bolja u prvoj četvrtini, imala je prednost od sedam poena (26:19), a tu prednost domaći su održavali i u naredne dvije dionice.

Sparsi su odigrali furioznu posljednju četvrtinu koju su dobili sa čak 14 peona razlika (19:33) za na kraju veliki i izuzetno važan trijumf rezultatom 79:88.

Bh. predstavnika su do pobjede vodili Buza sa 22 te Vrabac sa 19 poena. Dvocifren učinak je imao i Đekić sa 12 poena.

Potražite više informacija na temu ABA liga 2:

Kod Sutjeske se izdvaja učinak Kneževića i Pavlićevića koji su postigli po 22, odnosno 21 poen.

Sparsima je ovo bila druga uzastopna, a ukupno treća pobjeda u ovoj sezoni. U narednom kolu bit će domaćini Splitu.