Zadar odlično krenuo protiv Budućnosti, ali na kraju upisao ubjedljiv poraz
Zadar se dobro držao u prvom dijelu, ali je u nastavku pao

Ekipa iz Podgorice je odlično odigrala u drugom poluvremenu

S. Pašalić

Košarkaši Budućnosti su upisali sigurnu pobjedu na svom parketu protiv Zadra rezultatom 93:80 u 1. kolu ABA lige.

Gosti su ipak dobro ušli u meč i pružili dobar otpor te su nakon prve četvrtine imali i vodstvo od 28:27.

Zadar je zaigrao još bolje i u drugoj četvrtini i povećavao svoju prednost, a ona je u par navrata iznosila i osam poena, ali je Budućnost uspjela da stigne tu prednost pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 47:47.

Nastavak je donio potpuno drugu priču, Budućnost je zaigrala odlično i imala u jednom trenutku i 13 poena prednosti, a u posljednju dionicu je otišla sa vodstvom od 73:65.

U četvrtoj četvrtini prednost domaćih je samo rasla, a na kraju je završilo 93:80.