Irfan Peljto u srijedu sudi utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Na novom zadatku

Irfan Peljto u srijedu sudi utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Edmir Škorić

Najbolji bh. sudija Irfan Peljto bit će glavni sudija na meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Peljto će suditi meč Luksemburga i Azerbejdžana u grupi A koji se igra u Luksemburgu u srijedu od 20.45 sati.

Njegovi asistenti bit će Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo, dok će Admir Šehović biti u ulozi četvrtog sudije. U VAR sobi sjedit će Nijemac Marco Fritz, a njemu će asistirati Markus Sinn, također iz Njemačke.

Nedavno je gore spomenuta ekipa iz BiH dijelila pravdu na meču kvalifikacija za Ligu prvaka između Young Boysa i Slovan Bratislave, te su dobili zavidne ocjene.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Peljto ima velikog internacionalnog iskustva. Uostalom, sudio je i veliki grčki derbi između AEK-a i PAOK-a, a u martu ove godine je sudio na U21 Evropskom prvenstvu, konkretno utakmicu Francuska - Danska.

Top Komentari

Nije.bitno
Koliko nasih ligaski utakmnica sudi u toku sezone? A covjek sudi pod uefom malte ne sve. Mi ne priznajemo kvalitet
9 0
epson
Vico gdje sude ove srijede Gigovic, Banduc Petrovic i drugi, jel te imalo sramota, navijac sam Želje ali onaj masakr sinoc sa kartonima na Grbavici nije normalno kako je Slobodu unakazio Gigovic, da slucajno sljedecu utakmicu ne igra protiv Borca
7 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi