Igman nakon velike drame "otvorio" vrata Premijer lige BiH, poznat putnik u niži rang

Prva liga FBiH - 29. kolo

Haris Zilić

Bilo je dosta uzbuđenja u 29. kolu Prve lige FBiH.

Igman je u borbi za Premijer ligu BiH, a danas su gostovali ekipi Mladosti i slavili rezultatom 1:2 i došli na veliki korak od plasmana u društvo najboljih.

Domaći su bolje otvorili meč, imali nekoliko dobrih prilika, a to su krunisali golom Čage za 1:0 u 24. minuti.

Nakon pogotka domaćih Igman je preuzeo kontrolu nad utakmicom. Imali su gosti nekoliko dobrih prilika preko Hrelje i Pehilja, a mrežu su zatresli u 42. minuti, Alagić je bio strijeac za 1:1.

U nastavku Mladost je u 51. minuti imala veliku šansu, ali Čago i Piljug su se spetljali u završnici nakon odlične kontre.

Krenuli su uraganski napadi tima iz Konjica do kraja utakmice, a junak je bio Ljuca koji u sudijskoj nadoknadi pogađa za 1:2.

MLADOST: Vasilj, Cicović, Hodžurda, Jusić, Tatar, Dedić, Hrustanović, Čago, Piljug, Prcić, Mehić.

IGMAN: Ćeman, Duraković, Bešagić, Hreljić, Drljević, Kašić, Hrelja, Velić, Ćubara, Alagić, Pehilj.

U Hadžićima je domaći Radnik sa 1:0 savladao Tomislav golom Kazića iz desete minute i tako goste kolo prije kraja gurnuo u niži rang takmičenja.

RADNIK HADŽIĆI: Mujezinović, Kovačević, Mujanović, Ramić, Oputa, Konjhodžić, Kazić, Jašarević, Sadiković, Jusupović, Sadiković.

TOMISLAV: Galić, Ćerdić, Kovačević, Banović, Stanić, Bandić, Šiško, Križanac, Križanac, Musić, Tiro.

U preostala četiri meča 29. kola koja nisu imali poseban rezultatski značaj, postignuti su ovi rezultati:

Goražde - Rudar Kakanj 1:2

Gradina - Orašje 3:2

Bratstvo - Zvijezda 3:2

Travnik -BFK Simm Bau 1:3

GORAŽDE: Ćulov, Antić, Bešić, Dučić, Hrelja, Šero, Salanović, Đuderija, Islamagić, Karić, Konjalić.

RUDAR KAKANJ: Abdulahović, Goralija, Bulut, Bečak, Musić, Hrustanbegović, Husović, Žerić, Džafić, Cibra, Kobilica.

TRAVNIK: Kačavenda, Brljak, Obradović, Fazlić, Čatić, Hadžikadunić, Sijamija, Palić, Berbić, Vujica, Alibegović.

BFK SIMM BAU: Šarkanj, Ahmetbegović, Soares, Albijanić, Mehić, Šarčević, Kalesić, Hadžimujić, Stapić, Aburahmanović, Spahić.

GRADINA: Hodžić, Seković, Kešetović, Andrić, Brčkalić, Mustafić, Karić, Hasanbegović, Vasiljević, Mehanović, Mikić.

ORAŠJE: Bećirović, Smajlović, Miličić, Handžić, Nargalić, Vujić, Trifković, Matolić, Begović, Simić, Mikić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

BRATSTVO: Milićević, Mujkić, Šer, Ćosić, Jaganjac, Aletić, Stojanov, Bektić, Buljić, Zarić, Poturalić.

ZVIJEZDA: Aljkanović, Bradara, Imamović, Mahmutović, Fačić, Huseinbašić, Avdić, Živković, Demirci, Sažić, Živanović.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: