Zrinjski prošao Tobol i ostvario historijski uspjeh!

Kvalitetan meč vidjeli smo u revanšu

S. Mlaćo
Nogometaši Zrinjskog u revanš meču 3. pretkola Konferencijske lige danas su gostovali kod kazahstanskog Tobola i remizirali (1:1) te ostvarili historijski uspjeh, plasman u play off ovog takmičenja.

Na startu smo vidjeli otvoren meč, Deble je prijetio za domaće, a uzvratio je Barišić, no otišlo je to preko gola.

Mreže su mirovale do 34. minute kada Mario Čuže pogađa nakon što je probio po strani i poslao loptu u mrežu.

Bio je to konačan rezultat prvog poluvremena, te je Zrinjski imao sve u svojim rukama s obzirom na prednost iz 1:0 iz prvog meča.

Tobol u nastavku kreže ofanzivnije i to mu se isplatilo već u 53. minuti. Tošić je uradio sjajan posao, a Deble matirao Čondrića.

Tobol je tada bio bolja momčad, no domaći su teško disali u 66. minuti kada sjajni Niko Janković pogađa stativu.

U 74. minuti velika šansa za Seergeva koji nije ubacio loptu u mrežu sa par metara nakon ubačaja sa strane. Minut kasnije pokušava i Tošić, ali loše je to bilo.

Devet minuta prije kraja Bilbija je krenuo sam na golmana Mokina, ovaj istrčava i rukom zaustavlja loptu, te dobija crveni karton.

Do kraja je ostalo 1:1 i Zrinjski je sa ukupnih 2:1 prošao dalje i sada će igrati sa poraženim iz dvomeča Slovana i Olympiacosa koji se igra od 20:30 sati.

Prva utakmica između grčkog i slovačkog kluba završena je rezultatom 1:1.