Manchester United se digao kao feniks iz pepela i slavio u najvećem derbiju Engleske

Liverpool pao na Old Traffordu

Eldar Ganibegović

Treće kolo engleske Premier lige donijelo nam je i najveći derbi.

Utakmica između Manchester Uniteda i Liverpoola odigrana je na Old Traffordu, a Crveni đavoli su slavili s 2:1.

Oba tima su očajno ušla u sezonu, United i igrom i rezultatima (dva poraza), a Liverpool samo rezultatima (dva remija).

Iako je Liverpool u Manchester stigao kao favorit, Crveni đavoli su odigrali solidnu utakmicu s Ronaldom i Maguireom na klupi i osvojili prva tri boda u sezoni.

Prvu šansu domaći su imali u 11. minuti preko Elange, a pet minuta kasnije dolazi i vodstvo. Sancho je obrukao Milnera i pogodio za 1:0.

Pokušavali su nakon toga i jedni i drugi, a iz prvog poluvremena vrijedi još izdvojiti pokušaj Jamesa Milnera iz 42. minute koji je blokiran.

Otvaranje drugog poluvremena donosi još jednu veliku radost na licima Manchester Uniteda. Martial je proigrao Rashforda koji matira Alissona. VAR je provjeravao gol, Rashford je bio na ivici ofsajda, no na kraju je gol priznat. Gol pogledajte klikom OVDJE.

Novu šansu Rashford je imao u 76. minuti. Sjajno je nanizao nekoliko igrača gostiju, snažno šutirao, ali preko gola.

U 81. minuti Liverpool smanjuje. Salah je natrčao na jednu odbijenu loptu i pogodio za 2:1. Gol Egipćanina pogledajte OVDJE

Nakon tri kola United je tako s tri boda na 14. mjestu, dok je Liverpool 16. s dva manje.

U narednom kolu izabranici Erika ten Haga gostuju kod Southamptona, dok će Jurgen Klopp i ekipa ugostiti Bournemouth.