Da smije i Xavi bi aplaudirao asistenciji Gnabryja, a završnica Manea je priča za sebe

Bayern vodi protiv Barcelone

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 5. kola grupne faze Lige prvaka na Nou Campu između Barcelone i Bayerna iz Munchena.

Gosti su nakon samo deset minuta igre došli do vodstva u utakmici koja na kraju nema nikakavu rezultatsku draž.

Naime, jasno je da će Bayern biti prvi u grupi, te da su se plasirali u narednu rundu takmičenja u Ligi prvaka.

Barceloni je trebalo čudo Viktorije Plzen na gostovanju kod Intera, a obzirom da se ono nije desilo, tim iz Španije je izgubio sve šanse za plasman dalje.

Oni će tako svoje takmičenje nastaviti u Evropskoj ligi, što je zaista katastrofa za tim koji sa klupe predvodi Xavi, posebno ukoliko se sjetimo koga su sve doveli na početku sezone.

Uprkos svemu tome Barcelone večeras želi pobjedu protiv Bayerna, kako bi dobila barem neki vid moralne satisfakcije, ali i to će se teško desiti.

Nakon samo deset minuta gosti iz Munchena izveli su prelijepu akciju, koju je na kraju prelijepim golom krunisao Mane.

Nevjerovatan pas uputio je Gnabry, Bellerin je bio prespor, a Mane je majstorski matirao Ter Stegena za vodstvo gostiju od 0:1 na Nou Campu.

Gol koji je postigao Mane možete pogledati OVDJE.

Sigurno je da će Barcelona u nastavku krenuti po izjednačenje, što je protiv sjajnog Bayerna mač sa dvije oštrice.