Bjelorusija iznenadila Češku i ostvarila minimalnu pobjedu na gostovanju
Inače, u grupi 5 nalazi se i reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja će se u slučaju pobjede u sutrašnjoj utakmici koju igra na gostovanju u Finskoj bodovno izjednačiti sa Bjelorusijom i Češkom.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

E. Oštraković

Danas je odigrana utakmica 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u okviru grupe 5, između Češke i Bjelorusije, a gosti su ostvarili iznenađujuću pobjedu rezultatom 31:30.

Gosti su skoro tokom cijelog susreta bili bolja ekipa te su na kraju ostvarili minimalnu, ali sasvim zasluženu pobjedu.

Nakon prvog poluvremena imali su prednost od dva gola prednosti. U drugom poluvremenu bili su dosta bolji sve do posljednjih nekoliko minuta kada se domaća ekipa rezultatski vraća u utakmicu, ali gosti su ipak bili prisebniji, te su ostvarili pobjedu.

Zmajbosnjacki9295
Sutra je jako jako bitna tekma, a u nedelju kuci pred paklenom atmosferom, mislim da pobjeda nece biti u pitanju..da odemo na veliko prvenstvo, suman i momci to zasluzuju