RK Borac protutnjao kroz Živinice

Ubjedljiva pobjeda

E. Oštraković

Rukometaši Borca su u okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ostvarili sigurnu pobjedu u Živinicama kod Konjuha.

Malo ko je vjerovao da će Borac ostvariti tako uvjerljivu pobjedu, ali gosti su dominirali tokom cijelog susreta i na kraju su zasluženo slavili sa 32:24.

Domaći igrači, osim uvodnih deset minuta, nisu pokazali apsolutno ništa, a to ih je na kraju koštalo poraza.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti prave seriju od 3:0 i dolaze do prednosti od 5:3 i već tada su krenuli da prave razlikeu.

U narednim minutama održavali su prednost, a do kraja poluvremena došli su do još većeg vodstva. Na odmor su otišli sa vodstvom od 14:8.

Konjuh je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, ali to nije bilo dovoljno da urade nešto na ovoj utakmici.

Na kraju je Borac upisao sigurnu pobjedu, a konačan rezultat utakmice bio je 32:24.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Do pobjede su gostujuću ekipu vodili Klimavets koji je postigao deset golova, te Đurđević koji je dodao osam golova.

Najbolji kod Konjuha bio je Osmanhodžić koji je postigao osam golova, a Selimović je dodao šest.