Danci u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više i "zgazili" Nizozemsku

Odigrali sjajnu utakmicu

Esmer Oštraković

Utakmicu u okviru glavne faze Evropskog prvenstva odigrale su reprezentacije Danske i Nizozemske, a favorizovani Danci ostvarii su pobjedu od 39:27.

Prvo poluvrijeme bilo je jako dobro, kompetitivno, ali sve što su gradili Nizozemci su prosuli od sredine drugog poluvremena.

Igrali su Nizozemci jako dobro u prvom poluvremenu imali i šansu da sa neriješenim rezultatom odu na odmor, ali su promašili sedmerac.

Tako su Danci nakon prvog poluvremena imali prednost od jednog gola, a rezultat na semaforu bio je 18:17.

Sve do četrdesete minute Nizozemci su bili u igri, a onda kao da su odlučili napustiti dvoranu i pustiti Dance da igraju sami.

Pogađali su Danci sa svih pozicija, a Nizozemci su samo posmatrali šta rade njihovi protivnici na ovoj utakmici.

Na kraju je Danska upisala uvjerljivu pobjedu, a konačan rezultat bio je 39:27.

Do pobjede je Dance vodio nevjerovatni Gidsel koji je postigao čak devet golova, a po pet su dodali Hansen i Pytlick.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Sa druge strane osam golova za Nizozemce postigao je Ten Velde, a Versteinen je dodao pet golova.

Danci tako sada imaju četiri boda i nalaze se na prvom mjestu, dok su Nizozemci posljednji na tabeli u grupi 2.