Ludnica na Evropskom prvenstvu - Slovenci šokirali Norvešku, Palicka "čupao" prvaka Evrope!

Nevjerovatne utakmice

Esmer Oštraković

Tri sjajne utakmice odigrane su u večernjem terminu u okviru Evropskog prvenstva u rukometu koje se igra u Njemačkoj.

Ekipa Danske bila je favorit protiv Portugala, a tu ulogu su apsolutno opravdali na terenu i zasluženo su slavili.

Danci su dominirlai, posebno u drugom poluvremenu, a to im je na kraju utakmice donijelo ubjedljivu pobjedu.

Konačan rezultat bio je 37:27 u korist Danaca, koji kao prvoplasirani idu u drugi krug, dok Portugal ide kao drugoplasirani.

Dosta napetije bile su utakmice između Norveške i Slovenije, te Švedske i Nizozemkse koje su bile neizvjesne do samog kraja.

Norveška je bila favorit protiv Slovenije, ali nisu se naše komšije predavale tokom cijelog susreta protiv favorizovanog protivnika.

Prvo poluvrijeme proteklo je u velikoj borbi, a rezultat nakon prvog dijela utakmice bio je 17:17.

U drugom poluvremenu baš kao i u prvom. Velika borba i igra gol za gol dovela je do neizvjesne završnice.

Slovenci su na kraju uspjeli da šokiraju Norvešku, te su ostvarili pobjedu od 28:27 i tako kao prvoplasirani idu u drugi krug takmičenja.

Tvrdu utakmicu odigrale su reprezentacije Švedske i Nizozemske, a i na ovoj utakmici igralo se gol za gol i to jako, jako dugo.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 15:15, ali ništa manje tvrdo nije bilo ni u drugom dijelu ove utakmice.

Nizozemci su igrali hrabro i nisu se predavali protiv aktuelnog prvaka Evrope.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Bilo je veoma napeto, Nizozemci su imali vodstvo u završnici, ali su prokockali sve u posljednjim sekundama.

Imali su Nizozemci šansu za poravnanje, ali se ukazao Palicka koji je na fenomenalan način odbranio dva pokušaja Nizozemaca za pobjedu svoje ekipe. Utakmica je na kraju završena rezultatom 29:28.