Danska pokazala svu svoju snagu - Ovaj put "stradala" je Norveška

Od prve minute bili bolji

Esmer Oštraković

Rukometna reprezentacija Danske još jednom je pokazala svoju snagu, te je upisala sigurnu pobjedu protiv Norveške.

Mogla je pobjeda Danske biti i dosta ubjedljivija, ali sasvim sigurno su zadovoljni i pobjedom od 29:23.

Već od prvog minut Danci su igrali fenomenalan rukomet, te se praktično može reći da je samo bilo pitanje sa koliko razlike će pobijediti.

Golman Danske bio je veoma raspoložen, a to je naravno samo doprinijelo tome da njegovi saigrači budu još sigurniji u igri.

Na poluvremenu su Danci sasvim zasluženo imali prednost od sedam razlike, a rezultat je tada bio 18:11.

U drugom poluvremenu mali pad igre kod Danaca, ali ni to nije bilo dovoljno da Norveška uradi bilo šta više kako bi izbjegla poraz.

Na kraju su Danci slavili sigurnu pobjedu od šest razlike, a konačan rezultat bio je 29:23.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Najbolji kod Danske sa po pet postignutih golova bili su Gidsel, Lindberg i Pytlick.

Sa druge strane pet golova kod Norveške postigao je Blonz, a četiri golda dodao je Sagosen.