Nizozemska rutinski protiv Gruzije, Slovenci se mučili protiv Farskih Ostrva

Evropsko prvenstvo u rukometu

Haris Zilić

Odigrana su tri duela drugog dana na Evropskom prvenstvu u rukometu u temrinu od 18 sati, a na rasproedu je bio i duel E grupe gdje je i selekcija Bosne i Hercegovine.

Dakle u našoj grupi sange su odmjerili Nizozemska i Gruzija, a konačan rezultat glasio je 34:29 u korist Nizozemske.

Nizozemci odlično otvaraju susret poveli su sa 9:3, a na poluvremenu su imali prednost 19:12.

Početkom drugog poluvremena Geruzija pravi mini seriju 1:4, a li nakon toga se bude Nizozemci i uraganskom igrom u 44. minuti stižu do deset golova prednosti, na semaforu je bilo 29:19.

Do kraja meča Gruzijci su ublažili poraz, ali rutinska igra Nizozemaca u globalu za konačnih i pomenutih 34:29.

U grupi D još jedni debitantni selekcija Farskih ostrva dobro je namučila favorizovanu Sloveniju.

Prvo poluvrejeme je totlano bilo u egalu, a na pauzu se odlazi sa 13:13.

Ipak u drugom poluvremenu Slovenci nekako lome otpor žilavih Farana do konačnih 32:29.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

U grupi F prvi meč na ovogodišnjem EURO-u odigrale su reprezentacije Portugala i Grčke.

Portugalci su ušli kao blagi favoriti u ovaj duel u kojem je Grčka na momente pokazala vrlo dobar rukomet, ali Portugal je na kraju slavio rezultatom 31:24.