Derbi između Vogošće i Izviđača završen bez pobjednika - Utakmicu obliježio fenomenalni Dželilović

Postigao deset golova

Esmer Oštraković

Sjajnu utakmicu u okviru 2. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrale su ekipe Vogošće i Izviđača. Pobjednika na kraju nije bilo, a konačan rezultat bio je 32:32.

Od samog početka utakmice, pa skoro sve do kraja rezultat je bio izjednačen, te se igralo gol za gol.

Gosti iz Ljubuškog su se uspjeli u 13. minuti odlijepiti na tri razlike i to serijom od 3:0, a rezultat je bio 9:6.

Ipak, domaći tim se jako brzo vratio, te su uzvratili istom serijom i stigli do izjednačenja od 16:16.

U drugom poluvremenu slična zbivanja na terenu. Igralo se gol za gol, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu.

Veoma zanimljivo je bilo u posljednjih nekoliko minuta utakmice. Gosti su tri minute prije kraja imale vodstvo od 32:30.

Ipak, u posljednje tri minute domaći postižu dva gola i na kraju je utakmica završila rezultatom 32:32.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Najbolji kod domaćih bili su Ombaša sa osam i Đapo sa sedam postignutih golova.

Kada je riječ o Izviđaču, najefikasniji je bio Dželilović sa deset postignutih golova.