Spektakularna utakmica u Ljubuškom, a gol u posljednjim sekundama je posebna priča

Sjajan meč Izviđača i Krivaje

H. Zilić

Zaostali duel devetog kola ruometne Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je večeras u Ljubuškom gdje smo vidjeli iznenađenje, ali i vrlo zanimljivu rukometnu utakmicu.

Izviđač je dočekao Krivaju iz Zavidovića, a meč je završen rezultatom 30:30.

Veoma vrijedan bod gostiju iz Zavodivića koji su zasluženo došli do njega jer su odigrali veoma dobru utakmicu, a imali su i trijumf u džepu.

Prvo poluvrijeme Krivaja je bila mnogo bolji rival. Poveli su gosti 2:3, a nakon toga ritam igre su odžavali.

Do kraja poluvremena Krivaja je pojačavala ritam, bili su precizni u napadu i na odmoru su imali 10:15, pet golova prednosti.

Izviđač se probudio u nastavku, igrali su mnogo bolje, lovili zaostatak. Do kraja utakmice Skauti se spašavaju poraza i dolaze do remija rezultatom 30:30.

Tim iz Ljubuškog je do boda došao nakon isteka vremena, tačnije iz deveterca, gol svakako koji vrijedi vidjeti.

Izviđač je sad na 16 bodova, dvije utakmice manje od drugoplasiranog Borca i bod manje, te utakmicu manje i tri boda manje od lidera Gračanice.

Krivaja je na sjajnoj petoj poziciji sa 14 osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu sezone.